Artykuły i doniesienia prasowe

[2013.05.01] Znaczenie hipotermii terapeutycznej w leczeniu zawału serca 5:2013

[2012.12.09] Po raz pierwszy w Polsce północnej zastosowano tzw. hipotermię terapeutyczną. W szpitalu w Wejherowie lekarze uratowali życie 75-letniej mieszkance Bolszewa, która przeszła rozległy zawał. Kobieta ma szansę wyjść z tego bez żadnych uszkodzeń neurologicznych <więcej>

[2011.01.31] Od początku 2010 r. 12 pacjentów przebywających w Klinice Intensywnej Terapii Kardiologicznej leczonych było nowatorską metodą z zastosowaniem hipotermii terapeutycznej. Jest to metoda lecznicza stosowana na świecie u pacjentów po zatrzymaniu krążenia i zwiększająca szanse chorych pozostających po reanimacji w śpiączce na odzyskanie przytomności i powrót do pełnej sprawności intelektualnej. (więcej)

[04.07.2011] Po raz pierwszy w Małopolsce lekarze uratowali kobietę, u której na kilkanaście minut ustało krążenie krwi. Po reanimacji obniżyli jej temperaturę o kilka stopni Celsjusza. Teraz tak będą leczone wszystkie podobne przypadki w krakowskim Instytucie Kardiologii. (więcej)

[23.08.2010] Badania RICH i PRINCE oceniają przedszpitalną hipotermię terapeutyczną po nagłym zatrzymaniu krążenia theheart.org (więcej)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s